استخدام در دورکاری

توصیه هایی برای استخدام در حالت دورکاری

25 دی 10 دقیقه خواندن

8 راهکار برای مصاحبه، استخدام و شروع یک کار جدید بصورت دورکاری

1- شبکه سازی کنید

بسیار مهم است که با شرکتها حتی در زمانی که درحال استخدام نیستند، ارتباط برقرار کنید.
این روابط به شما فرصتی میدهد تا بفهمید چه کم و کاستی در مهارت های خود دارید. آنها را برطرف کنید و به محض ایجاد فرصت رزومه تان را برایشان ارسال کنید.

2- در مصاحبه سوالات خوب بپرسید
به همان اندازه که شما در یک مصاحبه ارزیابی میشوید،شما هم باید شرکت را ارزیابی کنید.حضور در مصاحبه با سوالات دقیق و عمیق نشان میدهد که تحقیقاتتان را انجام داده و از گفت و گوهای ناشیانه جلوگیری میکنید.

3- زود نرسید
برای حضور در مصاحبه‌ی مجازی مشکل رفت و آمد وجود ندارد، پس هیچ محدودیت زمانی ندارید و لازم نیست برای به دست آوردن این شغل زودتر از بقیه در چت آنلاین حاضر باشید.

صادق و شفاف باشید
به محض توافق برای استخدام، ضروریست که درباره‌ی قرارداد سوالاتی شامل؛ تاریخ شروع کار، تعهدنامه‌ها، ساعات کاری و …. را بصورت کاملا واضح و مودبانه بپرسید؛ این کار نه تنها برای پیشرفت کاری شما موثر است بلکه به شرکت نیز در آماده سازی برنامه های هفته اول کارآموزیتان کمک میکند.

با تکنولوژی های لازم آشنا شوید
در روز اول کار قطعا بسیار هیجان زده هستید اما نباید بگذارید آشنا نبودن با فناوری باعث نگرانی و استرس شما شود. پس بهتر است قبل از شروع کار تمام حسابهای خود مثل ایمیل و … را فعال و آماده کرده تا هنگام شروع کار نگرانی خاصی نداشته باشید.

برقراری ارتباط فعالانه
حسی که در ابتدای شروع کار دارید، شبیهِ ورود به اتاقی است که افراد در آن مشغول گفت و گو و شوخی هستند اما شما بصورت تنها در گوشه ای مانده اید. اما این امر طبیعی، نباید مانعی شود که با همکارانتان دوست شوید. حضورتان را اعلام کنید. تا زمانیکه شما خواهان ارتباط با آنها نباشید، آنها نیز به شما نزدیک نخواهند شد.

وقت بگذارید
بعد از شروع دورکاری حتما ساعتهایی را برای شادی و دورهمی با همکارانی که مثل شما تازه استخدام شده اند را در نظر بگیرید. بودن در کنار افرادی با تجربیات مشترک همیشه لذت بخش و دلگرم کننده است. همینطور سعی کنید با افراد حرفه ای که میتوانید در کار به آنها تکیه کنید ارتباط برقرار کرده و وقت بگذرانید. معمولا شرکتهای خوب راهی برای شناخت این افراد در اختیارتان قرار میدهند، پس از این فرصت استفاده کنید.

مثبت فکر کنید
زمان شروع یک کار جدید آسان است که به خودت سخت بگیری اما نداشتن پشتیبان در کنارتان است که مسئله را دشوار میکند. نترسید. به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و همه درحال کار از راه دور هستند.