کار ترکیبی

یک یا دو روز کار حضوری در دفتر، ایده آل ترین حالت کار ترکیبی

29 فروردین 10 دقیقه خواندن

مطالعه هاروارد نشان می دهد که بازده و خلاقیت در کارهای تیمی رشد می کند.

در یک نظرسنجی جداگانه از مدیران مشخص شد که مدیران به کارمندان دورکار اعتماد ندارند.

طبق یک مطالعه جدید، تنها یک یا دو روز کار در دفترکار بصورت حضوری، ایده آل ترین حالت برای کار هیبریدی است. زیرا انعطاف پذیری مورد نیاز کارمندان را بدون اینکه دورکاری باعث انزوای آنها شود، فراهم می کند.

این یافته ها در مدرسه بازرگانی هاروارد، براساس آزمایشی در تابستان 2020 بود که در آن 130کارمند به طور تصادفی در طی 90روز در سه گروه قرار گرفتند. از این افراد برخی کمتر از 25 درصد از روزهای کاری خود را در دفتر کار حضور داشتند، برخی از این افراد بیش از 40 درصد از اوقات را در دفتر حاضر بودند و گروه سوم ، یک تا دو روز در هفته را در دفترکار به صورت حضوری مشغول به کار بودند.

نویسندگان مقاله نوشتند که گروه سوم عملکرد بهتری نسبت به دو گروه دیگر داشتند و این تفاوت قابل توجه بود. در این مقاله که یکی از نویسندگان آن پروفسور Prithwiraj Choudhury استادیار دانشگاه هاروارد است، می گوید: کار هیبریدی متوسط به طور قابل قبولی ایده آل است و کارمندان از انعطاف پذیری آن لذت می برند و در عین حال در مقایسه با همکارانشان که بیشتر در خانه کار می کنند ، منزوی نیستند.

کار هیبریدی در حد متوسط ممکن است بهترین حالت بین دو جهان “کار تمام وقت حضوری و کار تمام وقت از راه دور ” باشد.

از این مطالعه که به جای برسی ترجیحات کارمندان ، به بررسی نتایج عملکرد واقعی کارمندانی که کار ترکیبی انجام می دهند می پردازد ، نتایج نادری بدست آمده است. این در حالی است که  شرکت هایی مانند Apple ، Bank of America Corp و   Alphabet Inc.’s Google درحال تشویق کارمندان خود برای برگشت به محل کار هستند، بدون اینکه درک روشنی از تعادل ایده آل کار بین کار حضوری و کار از راه دور را ندارند.

تحقیقات انجام شده توسط Nick Bloom، استاد دانشگاه استنفورد شان می دهد که کارمندان انتظار دارند در آینده نزدیک یک چهارم روزهای کاری خود را از خانه کار کنند، اما شکاف قابل توجهی بین خواسته های کارفرمایان و کارمندان در مورد روزهای مورد نیاز حضور در دفترکار ، وجود دارد. این اختلاف با نظرسنجی منتشر شده از 200 مدیر ارشد سازمان هایی با حداقل 500 کارمند، مشخص شد، که گفتند در درجه اول کارمندان دورکار در مقایسه با کارمندانی که بصورت حضوری کار می کنند، از فرصت های کمتری برخوردار هستند.

این نظرسجی که توسط شرکت Vyopta انجام شد به شرکت ها کمک می کند تا سیستم های ارتباطی و همکاری در محل کار خود را مدیریت کنند، همچنین نشان می دهد که رهبران به سادگی به توانایی اکثر کارمندان برای کار از راه دور ، اعتماد ندارند. با این حال تقریبا نیمی از مدیرانی که در نظرسنجی شرکت کرده بودند، گفتند که نتوانستند به اندازه کارمندان حضوری، ابزارهایی را در اختیار کارمندان دورکار قرار دهند تا آنها هم به اندازه همکارانی که بصورت حضوری مشغول به فعالیت هستند، درگیر کار باشند.

تحقیقات Choudhury احتمالا کارفرمایان را ناامید خواهد ، البته به غیر از رهبران مدنی مانند اریک آدامز، شهردار نیویورک، که با این استدلال که همکاری و فرهنگ شرکتی وقتی افراد از خانه کار می کنند آسیب می بیند، کارمندان را تشویق می کردند که بیشتر اوقات بصورت حضوری در محل کار خود حاضر شوند.

مقاله هاروارد بیش از 30000 ایمیل ارسال شده توسط کارمندان اداری را با استفاده از تحلیل متنی، تجزیه و تحلیل کرد و نتیجه این تحلیل نشان داد که گروهی که بصورت ترکیبی کار می کنند،عملکرد بهتری دارند و از مدیران رتبه بهتری نسبت به کارمندانی که بیشتر از خانه کار می کنند یا کارمندانی که بیشتر در دفتر کار حضور دارند ، دریافت کردند.

علاوه بر این محققان داده های نظرسنجی از آغاز همه گیری را تجزیه و تحلیل کردند تا به این نتیجه برسند، افرادی که فقط جند روز در هفته بصورت حضوری در دفترکار حاضر هستند احساس نمی کنند چیزهایی مانند مربیگری را از دست می دهند، درست مانند کارمندانی که کاملا از راه دور کار می کنند. این روزنامه می گوید: ترتیب های کار از خانه به کارمندان این امکان را می دهد تا تقریبا به اندازه کارمندانی که همیشه بصورت حضوری کار می ککند از مزایای یک دفترکار مولد و لذت بخش بهره ببرند. نتایج ما بطور مداوم نشان می دهد که سطح متوسطی از کار در خانه ممکن است منجر به تازگی محصولات کاری و ارتباطات بیشتر مرتبط با کار شود.

با این حال نکته کلیدی در ترتیب کار ترکیبی، سازماندهی کارها به گونه ای است که تیم ها در همان روزها با هم در دفتر حضور داشته باشند  تا از مشکل کارمندانی که نیمی از روز خود را در تماس های زوم با همکاران دورکار خود می گذرانند ، جلوگیری شود.

منبع: bloomberg.com