مسیر بوم ورک

1- ماموریت بوم ورک Boom Work Mission

همانطور که می دانید ماموریت هر سازمان، فلسفه وجودی سازمان را بیان می کند.; بوم ورک نیز باید به این سوال پاسخ دهد که “چرا وجود داریم؟”; و بصورت عمیق تر باید پاسخ دهد که چرا در حوزه منابع انسانی بوم ورک قدم گذاشته است؟ پاسخ ما اینست:

“چشیدن لذت کار کردن”

بوم ورک خود را موظف می داند تا جهت ایجاد رضایت شغلی افراد، در موقعیت کارفرما و کارمند مسیر را هموار نماید.; برای تسهیل این مهم از روانشناسی، مدیریت، فلسفه و علوم زندگی کمک خواهد گرفت.; نحوه شکل گیری این ماموریت چندان پیچیده نبود.; تجربه کار به عنوان کارمند، مدیر و مشاور در سازمان های مختلف به من نشان داد که نارضایتی از کارکردن در مدیر و کارمند، کارگر و کارفرما و خانواده های آنها موج می زند. یک حس اجبار ناخوشایند لذت کارکردن را از افراد می دزدید.

از کلمه دزدیدن استفاده می کنم، چرا که مکنده های شادی و انرژی در سازمان ها کم نیستند.; درحالیکه محل کار یک منبع انرژی ساز برای گذران زندگی ما خواهد بود.; ارتباطات، تجربیات و منابع مالی در محل کار در اختیار ما قرار خواهند گرفت.; اما متاسفانه به دلیل ساختار نامناسب زندگی شغلی ما، نارضایتی شغلی در منابع انسانی موج می زند.

مسیر بوم ورک

2- چشم انداز بوم ورک: Boom Work Vision

برای بیان چشم انداز بوم ورک باید به این سوال پاسخ دهد که “می خواهیم به کجا برسیم؟”.; هر سازمان یا فرد باید بداند که مقصد او کجاست،; در غیر اینصورت مغز انسان یا هسته استراتژیک سازمان توان برنامه ریزی نخواهد داشت.

چشم انداز ما عبارت است از:

ایجاد امن ترین و موثرترین مرکز “رضایتمندی فردی در زندگی شخصی و شغلی” در خاورمیانه

3- ارزش های بوم ورک: Boom Work Values

همه ما چه به عنوان انسان چه در قالب یک سازمان به اصولی پایبند هستیم; که خط مشی زندگی شخصی و شغلی ما را مشخص می کند.; گاهی بین این ارزش ها سردرگم می شویم. چرا که آموزه های اجتماعی، ژنتیک و محدودیت های روانشناختی ما در ایجاد ارزش ها بسیار موثرند.; یکی از ابزار کمک برای شناخت ارزش های فردی PIAV می باشد.

دراین آزمون الویت های ارزشی خود را زیباشناختی و جامعه گرایی دریافتم.; لذا در بوم ورک نیز پایبندی بر تسهیلات اجتماعی در راستای ایجاد یک جامعه سازمانی و خانوادگی مطلوب در کنار درک زیبایی های شخصی و شغلی ارزش های ما می باشند.

ارزش بوم ورک شامل موارد زیر می باشند:

صداقت، همدلی و همراهی در هرشرایطی، با هرکسی و در هر مکانی بوم ورک بنابر تجربه های من در موقعیت های گوناگون کاری و ایفای نقش هایی چون کارمند، مدیر،; مدرس و مشاور در سازمان های مختلف تفاوت فاحشی را بین افراد نشان می داد.; گروهی که از کار کردن لذت برده و با آن مانند یک تفریح برخورد می کردند و گروه دیگری که کارکردن را صرفا برای تامین منافع مالی در نظر داشتند.; و نکته جالب آنکه کارکنان شاد عملکرد بهتر، با انگیزه تر و هدفمندتر بودند.; چراکه افراد شاد می دانند از زندگی چه می خواهند، برای آن تلاش می کنند و خود را مقایسه با دیگران قرار نمی دهند.; این مشکل در حوزه منابع انسانی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

منابع انسانی لازمه این امر را در شناخت نیازها، انگیزه ها و توانمندی های فردی می داند.; اما متاسفانه نه در زمان تحصیل و نه در زمان شروع به کار، توجهی به آنها نمی شود.; لذا بوم ورک تلاش می کند تا با تکیه بر دانش رفتار، به افراد و سازمان ها کمک کند تا نیازهای خود و کارکنانشان را شناسایی نموده و در مسیر موفقیت و رضایت گام بردارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مطالب مرتبط

لوگو بوم ورک

آموزش مهارت‌های فردی

مصاحبه‌های رادیویی

پادکست استخدام و مصاحبه

تکنیک های رفتاری

تکنیک های رفتاری چقدر می تواند به موفقیت ما کمک کند؟

انتقادات مشتری

انتقادات مشتری و نحوه برخورد با آن

کارمند خوب

کارمند خوب چه ویژگی هایی دارد؟

تفویض اختیار

تفویض اختیار – پادکست

هوش هیجانی و

پادکست هوش هیجانی و مدل های رفتاری

مقالات بوم‌ورک

فهرست