این دوره مختص شماست اگر، با چالشهای زیر روبرو هستید:

 • انتخاب و استخدام افراد با شایستگی های مورد نیاز
 • برگزاری مصاحبه استخدامی استاندارد و مقایسه افراد بر اساس یک معیار درست و استاندارد
درخواست مشاوره رایگان

مهم ترین مهارت هر مدیر یا کارفرمایی استخدام افراد مناسب است

فورد

معرفی دوره آموزش مهارت های استخدامی و تاثیر آن بر روند استخدام

امروزه نمی توان صرفا براساس شهود افراد را استخدام نمود. بلکه باید بتوان رفتارها و عملکرد کاندیدا را در فرایند استخدام در محل کار آتی پیش بینی کرد. مصاحبه های سنتی مبتنی بر سوالات بی هدف و فی البداهه ای بودند که مصاحبه کننده برحسب شرایط از آن ها استفاده می کرد. اما این روند مصاحبه مانع از مقایسه کاندیدا ها براساس یک روند استاندارد بوده و هر مصاحبه کننده برحسب سلایق شخصی ، افراد را مورد سنجش قرار می داد. تکنیک های مصاحبه ساختار یافته و رفتاری کمک می کنند که در یک فرایند استاندارد مبتنی بر فرهنگ سازمان افراد مورد سنجش قرار گرفته و شایستگیهای فرد براساس نیاز شغل، سازمان و تیم ارزیابی گردند.
مثال:
فرض کنید براساس شایستگیهای شغلی مانند فروش به فردی با مهارت گوش دادن فعال مورد نظر است. لازم است که در مصاحبه رفتاری مهارت های گوش دادن او مورد سنجش قرار می گیرد تا با آگاهی از نقاط ضعف و قوت وی مسیر شغلی او تعیین گردد.

اهداف این دوره :

 1. کمک به بهبود فرآیند انتخاب و جذب نیروی انسانی: دوره‌ی آموزش مهارت‌های استخدامی به کارکنان سازمان کمک می‌کند تا در فرآیند انتخاب و جذب نیروی انسانی بهترین تصمیمات را بگیرند. این شامل توانایی ارزیابی مهارت‌ها، تشخیص پتانسیل، و انجام مصاحبه‌های موثر می‌شود.
 2. توسعه مهارتهای ارتباطی در سازمان: دوره‌ی مهارت‌های استخدامی ممکن است مهارتهای ارتباطی اعضای سازمان را بهبود دهد. ارتباطات موثر با نامزدها، توانایی نگهداری از یک فرآیند استخدام مثبت و تعامل موثر با دیگر اعضای تیم از جمله این مهارتها است.
 3. افزایش رضایت نامزدها: نامزدها که در فرآیند استخدام مشارکت می‌کنند، تجربه مثبت و حرفه‌ای دارند. دوره‌ی مهارت‌های استخدامی به کارفرمایان کمک می‌کند تا نامزدها را به درستی مدیریت کرده و تجربه استخدامی خوبی برای آن‌ها فراهم کنند.
 4. کاهش هزینه‌های اشتباهات استخدامی: اشتباهات در فرآیند استخدام می‌توانند هزینه‌های زیادی برای سازمان به همراه داشته باشند. دوره‌ی آموزش مهارت‌های استخدامی می‌تواند به کاهش این اشتباهات کمک کند و فرآیند را بهینه‌تر کند.
 5. توسعه مهارتهای تیمی: این دوره‌ می‌توانند به تقویت مهارتهای تیمی اعضای تیم HR و مدیران سطح مختلف کمک کند. افراد مسئول استخدام با همکاری بهتر و تبادل اطلاعات مؤثر، فرآیند استخدام را بهبود می‌بخشند.
 6. پیشرفت در زمینه تنوع جذب: دوره‌های مهارت‌های استخدامی می‌توانند به توسعه مهارت‌های لازم برای ایجاد یک فرآیند استخدام منصفانه و پذیرا نسبت به تنوع فرهنگی، جنسیتی، اجتماعی و دیگر جنبه‌های تنوع در سازمان افزایش دهد.

برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های استخدامی در سازمان‌ها به تقویت و بهینه‌سازی فرآیند استخدام کمک می‌کند و برای توسعه موفقیت‌آمیزتر شرکت ، در بازار کار ضروری است.

 

مخاطبین دوره آموزش مهارت های استخدامی و تاثیر آن بر روند استخدام

مدیران

مدیران نقش مهمی در فرآیند استخدام و انتخاب نیروی انسانی دارند. دوره‌ی آموزش مهارت‌های استخدامی می‌توانند مدیران را در تصمیم‌گیری‌های موثر در این زمینه یاری دهند.

تیم HR (مدیران منابع انسانی):

مدیران منابع انسانی می‌توانند از این دوره‌ برای بهبود مهارت‌های مصاحبه، ارزیابی نامزدها، و مدیریت فرآیند استخدام بهره‌مند شوند.

کارشناسان استخدام

این گروه افراد مستقیماً در فرآیند استخدام نقش دارند. آموزش‌های مرتبط با این حوزه می‌توانند به بهبود مهارت‌های آن‌ها در انتخاب و ارزیابی نامزدها کمک کند.

سرفصل ها

اموری که قبل از انجام مصاحبه استخدامی باید انجام شوند

  آشنایی با روش های تحلیل شغل بر اساس شایستگی

   مصاحبه رفتاری بر اساس شایستگی ها

    نحوه پرسیدن سوالات هدفمند در استخدام

     شناخت موانع، تعصبات و خطاهای ادراکی در انجام مصاحبه هدفمند

      ارزیابی مصاحبه شوندگان

       آموزش سازمانی به سبک اوریگامی

       اوریگامی، یک هنر قدیمی برای بالا بردن قدرت ذهن و خلاقیت‌های فردی است که زادگاه آن کشور ژاپن می‌باشد. اوریگامی در اصل هنر تا کردن کاغذ (بدون استفاده از وسایل جانبی مثل چسب و قیچی) به صورت مختلف از جمله اشکال هندسی و حیوانات است که با مهارت خاصی انجام می‌شود.انجام حرکات ظریف دست و قدرت تمرکز ذهن، دو فاکتور اصلی برای تولید انواع اوریگامی است
       با توجه به اینکه مهارتهای نرم یا مهارتهای رفتاری بسیار انتزاعی بوده و مانند مهارتهای سخت یا همان مهارتهای تخصصی ، اصول و تکنیک خاصی ندارند که شما براساس آن اصول این مهارتها را تمرین کنید و یاد بگیرید. ما برای آموزش بهتر این مهارتها از اوریگامی در آ»وزش بهره می بریم.

       استفاده از اوریگامی در آموزش مهارتهای نرم چه مزیتی دارد:

       • تقویت همکاری و ارتباطات بین افراد:
        اوریگامی یک فعالیت گروهی است که نیازمند همکاری و تعامل بین افراد است. این فعالیت‌ها می‌توانند روحیه تیمی را افزایش داده و ارتباطات بین افراد را بهبود بخشند.
       • تقویت توجه به جزئیات و دقت:
        انجام کارهای دقیق و نیازمند توجه به جزئیات، مهارت‌های ارتباطی را بهبود می‌دهد. اوریگامی باعث می‌شود افراد به دقت به جزئیات کارها توجه کنند.
       • تقویت تحمل نااطمینانی و انعطاف‌پذیری:
        آموزش اوریگامی می‌تواند فرآیند یادگیری افراد را در مواجهه با شرایط نااطمینانی تقویت کند. این فعالیت نشان می‌دهد که گاهی اوقات لازم است با تغییرات و موقعیت‌های ناخواسته مواجه شویم و بتوانیم با انعطاف‌پذیری به آنها پاسخ دهیم.
       • تعامل با فرآیندهای یادگیری تجربی:
        اوریگامی فرآیند یادگیری تجربی را ترویج می‌دهد. شرکت فعال در این فعالیت‌ها افراد را در فرآیند یادگیری شرکتی که بر پایه تجربیات و عملکرد می‌باشد، مشغول می‌کند.
       • تسهیل درک مفاهیم انتزاعی:
        اوریگامی می‌تواند به عنوان یک وسیله برای تجسم مفاهیم انتزاعی و سخت یادگیری مهارت‌های نرم مانند تعاملات اجتماعی، مهارت‌های حل مسئله و همکاری افراد عمل کند.
       • ارتقاء رفتارهای همکاری و تیمی:
        انجام اوریگامی باعث ارتقاء رفتارهای مثبت همکاری، احترام متقابل و تیمی شدن افراد می‌شود.

       استفاده از اوریگامی به عنوان یک ابزار آموزشی می‌تواند بهبود مهارت‌های نرم افراد را ترویج داده و محیطی تعاملی و جذاب برای یادگیری ارائه دهد.

       "*" indicates required fields

       نام*
       این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

       تماس با ما


       جهت گرفتن مشاوره های لازم لطفا فرم مقابل را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

       شیوه برگزاری

       – طول دوره: 8 ساعت

       – امکان برگزاری یک جلسه دو ساعته کوچینگ گروهی، پرکردن پرسشنامه ها و بحث های گروهی قبل از کلاس برای آمادگی افراد و نیاز سنجی دقیق تر وجود دارد.

       – امکان برگزاری دوره به صورت حضوری و غیرحضوری

       – کلاس به صورت کارگاهی با تمرین ها، بازی های گروهی، قیلم های مرتبط و تحلیل آن و…متناسب با بستر فضای حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد .

       – در پایان هر جلسه تمرین هایی برای طراحی یک برنامه توسعه فردی ارائه خواهد شد.

       – جهت فالوآپ دوره، امکان برگزاری یک جلسه 3 ساعته برای مرور و بررسی میزان یادگیری و اثربخشی شرکت کنندگان وجود دارد

       Image

       در صورتی که مطمئن نیستید کدام بسته مناسب شماست، نگران نباشید! من در کنارش شما هستم تا بهترین خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

       سرویس های و خدمات قابل ارائه

       Services

       تجربه مشتریان قبلی

       Customers Experience