این دوره مختص شماست اگر، با چالشهای زیر روبرو هستید:

 • عدم مدیریت زمان
 • عدم اولویت بندی
 • ضعف ارتباطات
 • ناتوانی در حل مساله
درخواست مشاوره رایگان

معرفی دوره مهارت مدیریت استرس

مدیریت استرس یکی از دغدغه های روزمره انسان امروز است. چیزی که از انسان اولیه به ارث برده است تا بقای خود را تضمین کند. اما به سبب تنش های فزاینده، استرس فقط پاسخگوی نیاز به بقای ما نیست. بلکه استرس سایر نیازهای ما را از قبیل نیاز به قدرت، آزادی، عشق و تفریح را نیز تحت تاثیر قرار داده است. این امر در محیط کار به مراتب بیشتر بروز پیدا کره و تحقیقات نشان می دهد که استرس 33% روی کاهش عملکرد کارکنان تاثیر دارد.

استرس یک عارضه است و صرفا نمی توان به عنوان یک مساله اصلی به آن پرداخت. عدم مدیریت زمان، عدم اولویت بندی، ضعف ارتباطات و ناتوانی در حل مساله که از زیر مجموعه های مدیریت بر خود هستند، می توانند ریشه این عارضه باشند. لذا در سازمانها پیشنهاد می شود که به جای سرکوب کردن استرس،مهارت های مدیریت بر خود را بیاموزند تا در موقعیت های مختلف بتوانند با مدیریت احساسات و هیجانات خود استرس را به یک فرصت برای رشد و بهره وری خود استفاده کنند.

دوره سازمانی مدیریت استرس یک برنامه آموزشی است که به افراد در سازمان کمک می‌کند چگونه با استرس‌ها و فشارهای روزمره مواجه شوند و راهکارهای موثر برای مدیریت استرس را بیاموزند. این دوره‌ها شامل مفاهیم مرتبط با شناخت استرس، شناخت احساسات ، مدیریت احساسات و هیجانات ، تکنیک‌های آرامش و تفریح، و نحوه تقویت سازمان برای حمایت از کارکنان در مواجهه با استرس باشد.

چرا برگزاری دوره مدیریت استرس در سازمان لازم است؟

1. افزایش بهره‌وری: یادگیری نحوه مدیریت استرس کمک می‌کند تا افراد بتوانند با احساسات منفی مرتبط با استرس مثل اضطراب و ناراحتی بهتر کنار بیایند و در نتیجه بهره‌وری شغف و القای مثبت در کار خود را افزایش دهند.

2. حفظ سلامت روحی و جسمی:  استرس نقش مهمی در سلامت روانی و جسمی افراد ایفا می‌کند. دوره‌های مدیریت استرس می‌توانند به افراد کمک کنند تا رویکردهای سالمتری به حل مشکلات پیدا کنند و سلامت شنوندگی خود را حفظ کنند.

3.کاهش نرخ ناتوانی: مدیریت استرس می‌تواند به کاهش نرخ ناتوانی و غیبت کاری کمک کند. افرادی که به خوبی استرس خود را مدیریت می‌کنند، احتمالاً بهترین نتایج را در کارهای خود به دست می‌آورند.

4. استقرار فرهنگ سازمانی سالم: دوره‌های مدیریت استرس می‌توانند به ایجاد یک فرهنگ سازمانی سالم کمک کنند. افرادی که قادر به مدیریت استرس خود هستند، ممکن است بر ارتباطات سالمتر و مثبت در سازمان تاثیرگذار باشند.

مزایای شرکت در این دوره:

1. افزایش مهارت‌های مدیریت استرس:  شرکت کنندگان در دوره می‌آموزند چگونه استرس را شناسایی و مدیریت کنند. این شامل تکنیک‌های تنفس، مدیریت زمان، و تکنیک‌های آرامش می‌شود.

2. تقویت مهارت‌های بینشی:  افراد ممکن است درک عمیق‌تری از خود و عواملی که باعث استرس شده‌اند پیدا کنند و این در تصمیم‌گیری‌های بهتر و موفقتر در زندگی شخصی و حرفه‌ای شان تأثیرگذار باشد.

3. استفاده از راهکارهای مدیریت استرس در محیط کاری: شرکت کنندگان می‌آموزند چگونه استرس‌های مرتبط با محیط کاری خود را شناسایی کنند و از راهکارهای موثر برای مدیریت آنها استفاده کنند.

4. افزایش رضایت شخصی: مدیریت استرس به افراد کمک می‌کند تا روحیه و رضایت شخصی خود را افزایش دهند. این امر می‌تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی شخصی و شغلی آنها داشته باشد.

دوره‌ی مدیریت استرس در سازمان‌ها می‌توانند بهبود کیفیت زندگی کاری و شخصی افراد، افزایش بهره‌وری، و تعادل بهتر بین کار و زندگی شخصی را فراهم آورند.

مخاطبین دوره مهارت مدیریت استرس

مدیران و رهبران سازمانی

مدیران و رهبران سازمان نقش بسیار مهمی در ایجاد فرهنگ سازمانی سالم و مدیریت استرس کارکنان دارند. آموزش به این افراد کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای مدیریت استرس در تیم‌ها و سازمان را پیش ببرند.

تیم‌های کاری

اگر تیم‌ها به دنبال ارتقاء همکاری و مدیریت استرس گروهی هستند، دوره‌های مدیریت استرس می‌توانند این اهداف را تسهیل کنند.

تمامی کارکنان

افراد در هر سطح و شغلی که در سازمان فعالیت می‌کنند، از جمله کارمندان، مدیران میانی، و مدیران اجرایی. این دوره‌ به آنها کمک می‌کند تا استرس‌ها را شناسایی کرده و بهترین راهکارهای مدیریت آنها را بیاموزند.

سرفصل ها

مدیریت استرس

  شناخت احساسات و هیجانات

   مدیریت هیجانات با تئوری انتخاب

    انواع استرس

     عوامل استرس

      تکنیک های مدیریت استرس

       آموزش سازمانی به سبک اوریگامی

       اوریگامی، یک هنر قدیمی برای بالا بردن قدرت ذهن و خلاقیت‌های فردی است که زادگاه آن کشور ژاپن می‌باشد. اوریگامی در اصل هنر تا کردن کاغذ (بدون استفاده از وسایل جانبی مثل چسب و قیچی) به صورت مختلف از جمله اشکال هندسی و حیوانات است که با مهارت خاصی انجام می‌شود.انجام حرکات ظریف دست و قدرت تمرکز ذهن، دو فاکتور اصلی برای تولید انواع اوریگامی است
       با توجه به اینکه مهارتهای نرم یا مهارتهای رفتاری بسیار انتزاعی بوده و مانند مهارتهای سخت یا همان مهارتهای تخصصی ، اصول و تکنیک خاصی ندارند که شما براساس آن اصول این مهارتها را تمرین کنید و یاد بگیرید. ما برای آموزش بهتر این مهارتها از اوریگامی در آ»وزش بهره می بریم.

       استفاده از اوریگامی در آموزش مهارتهای نرم چه مزیتی دارد:

       • تقویت همکاری و ارتباطات بین افراد:
        اوریگامی یک فعالیت گروهی است که نیازمند همکاری و تعامل بین افراد است. این فعالیت‌ها می‌توانند روحیه تیمی را افزایش داده و ارتباطات بین افراد را بهبود بخشند.
       • تقویت توجه به جزئیات و دقت:
        انجام کارهای دقیق و نیازمند توجه به جزئیات، مهارت‌های ارتباطی را بهبود می‌دهد. اوریگامی باعث می‌شود افراد به دقت به جزئیات کارها توجه کنند.
       • تقویت تحمل نااطمینانی و انعطاف‌پذیری:
        آموزش اوریگامی می‌تواند فرآیند یادگیری افراد را در مواجهه با شرایط نااطمینانی تقویت کند. این فعالیت نشان می‌دهد که گاهی اوقات لازم است با تغییرات و موقعیت‌های ناخواسته مواجه شویم و بتوانیم با انعطاف‌پذیری به آنها پاسخ دهیم.
       • تعامل با فرآیندهای یادگیری تجربی:
        اوریگامی فرآیند یادگیری تجربی را ترویج می‌دهد. شرکت فعال در این فعالیت‌ها افراد را در فرآیند یادگیری شرکتی که بر پایه تجربیات و عملکرد می‌باشد، مشغول می‌کند.
       • تسهیل درک مفاهیم انتزاعی:
        اوریگامی می‌تواند به عنوان یک وسیله برای تجسم مفاهیم انتزاعی و سخت یادگیری مهارت‌های نرم مانند تعاملات اجتماعی، مهارت‌های حل مسئله و همکاری افراد عمل کند.
       • ارتقاء رفتارهای همکاری و تیمی:
        انجام اوریگامی باعث ارتقاء رفتارهای مثبت همکاری، احترام متقابل و تیمی شدن افراد می‌شود.

       استفاده از اوریگامی به عنوان یک ابزار آموزشی می‌تواند بهبود مهارت‌های نرم افراد را ترویج داده و محیطی تعاملی و جذاب برای یادگیری ارائه دهد.

       "*" indicates required fields

       نام*
       این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

       تماس با ما


       جهت گرفتن مشاوره های لازم لطفا فرم مقابل را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

       شیوه برگزاری

       – طول دوره: 8 ساعت

       – امکان برگزاری یک جلسه دو ساعته کوچینگ گروهی، پرکردن پرسشنامه ها و بحث های گروهی قبل از کلاس برای آمادگی افراد و نیاز سنجی دقیق تر وجود دارد.

       – امکان برگزاری دوره به صورت حضوری و غیرحضوری

       – کلاس به صورت کارگاهی با تمرین ها، بازی های گروهی، قیلم های مرتبط و تحلیل آن و…متناسب با بستر فضای حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد .

       – در پایان هر جلسه تمرین هایی برای طراحی یک برنامه توسعه فردی ارائه خواهد شد.

       – جهت فالوآپ دوره، امکان برگزاری یک جلسه 3 ساعته برای مرور و بررسی میزان یادگیری و اثربخشی شرکت کنندگان وجود دارد

       Image

       در صورتی که مطمئن نیستید کدام بسته مناسب شماست، نگران نباشید! من در کنارش شما هستم تا بهترین خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

       سرویس های و خدمات قابل ارائه

       Services

       تجربه مشتریان قبلی

       Customers Experience