دوره عمومی، کوچ PCC، مدرس مهارت‌های کوچینگ مورد تأیید ICF

کلاس آنلاین دوره جامع مدیریت برخود

طول دوره: 6 ساعت

مدیریت بر خود از دو واژه مدیریت و خود تشکیل شده است. مدیریت به برنامه ریزی، نظارت، کنترل و بهبود توجه دارد و خود ترکیبی از احساسات،افکار، شخصیت و رفتار است. لذامدیریت برخود یعنی توانایی نظارت، کنترل و اصلاح احساسات، عواطف، افکار و رفتار خود. این دوره به صورت مجازی با تکیه بر فاکتورهای هوش هیجانی برگزار گردید. براساس تعریف هوش هیجانی، براساس تعریف سالوی و مایر عبارت است از توانایی نظارت و پایش احساسات و هیجانات خود و دیگران، تفکیک و تشخیص آن‌ها، و استفاده از این اطلاعات به عنوان راهنمای تفکر و رفتار. به این منظور در اولین گام افراد با احساسات،افکار و رفتار خود آشنا شدند تا نقطه ضعف ها و قوت های خود را بشناسند. در مرحله دوم با مفاهیم فاکتورهای هوش هیجانی آشنا شده و هرکدام را در قالب آموزش، تمرین و بازی فراگرفتند.
این کارگاه با تکیه برکوچینگ گروهی، افراد را در معرض پرسش های کلیدی قرار می داد تا با درک بیشتر نقاط قوت و نقاط قابل بهبود خود در هر فاکتور هوش هیجانی به یک برنامه عملی در راستای بهبود مهارت های رفتاری خود گام بردارند.

مریم قربانی کوچ خرفه ای دوره عمومی

در این دوره توجهم معطوف شد به اینکه به قابلیت و ضعف هام احترام بزارم .نقاط قوتم رو شناختم و متوجه شدم در بعضی جاها نیاز به کمک بیشتر دارم.از این به بعد تلاش می کنم تا بتونم هیجانات و عواطفم رو کنترل کنم.با اصل ۱۰/۹۰ آشنا شدم .متوجه شدم ۱۰ درصد اتفاقات از کنترل من خارجه ولی من ۹۰ درصد رو با عکس العمل های مناسب و بموقعم میتونم بسازم.و با خودم قرار گذاشتم که از این به بعد بهتر گوش کنم ،برای درک بهتر سوال کنم و قضاوت رو کمترکنم. و در انتها بخاطر راهنماییم درشروع مسیر خودمدیریتی و آشنا کردنم با طعم خوش زندگی بعد این فرایند از شما آیسان عزیز و مریم مهربون سپاسگزارم ازحضورتک تک دوستان همسفر هم کمال تشکر رو دارم که آغازگرچنین سفر پرهیجانی بودند.خدارو شاکرم که در طول زندگی همچین فرصتی برام ایجاد شد. کاربردی بودن مطالب در زندگی و کار