انجمن مدیریت پروژه ایران ، ارزیابی صحیح عملکرد پروژه ها

دوره آموزش تیم‌سازی و مدیریت تیم انجمن مدیریت پروژه ایران

10 شهریور ماه طول دوره: 4 ساعت

هرساله در راستای برگزاری مسابقات مدیران جوان برتر پروژه‌ ، انجمن مدیریت پروژه ایران، ارزیابانی را  جهت ارزیابی صحیح پروژه‌ها بر می‌گزیند. به منظور عملکرد بهتر ارزیابان،  آموزش‌هایی جهت تقویت نقاط قوت و توانمندی‌های مدیران پروژه در نظر گرفته می‌شود. در بخش مهارت تیم‌سازی و مدیریت تیم، این افتخار را داشتیم در کنار این مجموعه دوست داشتنی باشیم. یکی از چالش‌هایی که انجمن در سال‌های قبل با آن مواجه بوده، تعارض‌های درون تیمی ارزیابان و عدم تعامل اصولی جهت انتخاب صحیح برگزیدگان بود. لذا از ما درخواست شد تا در زمان کوتاهی یک دوره آموزش‌های مهارت‌های نرم آموزش داده شود. اهمیت دادن به درس ها آموخته شده از دوره های قبل نشان دهنده رفتار حرفه ای مدیران پروژه می باشد تا مدام خود را به روز کنند. لذا براساس مخاطب، زمان و اهداف انجمن این دوره با ترکیب اوریگامی و مفاهیم علمی تیم طراحی شد.با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ابتدا گروه‌بندی‌ها شکل گرفت و در ادامه به سه موضوع پرداختیم.

 1. ابتدا به چرایی تشکیل تیم ارزیاب پرداختیم. بررسی این موضوع به ما کمک می‌کرد تا شرکت‌کنندگان ارزش‌های مشترک خود را در این مسیر پیدا کنند و همسویی در اهداف و ارزش ها شکل گیرد. 
 2. در مرحله بعد مفاهیم کار تیمی تدریس شد.
 • مفهوم تیم
 • تفاوت تیم و گروه
 • طول عمر تیم
 • چالش‌های تیمی
 • بایدهای تیمی

3. در نهایت برای عملی شدن آموزه‌های دوره، یک کار تیمی به همراه اوریگامی اجرا شد تا با کمک مفاهیمی مانند، تقسیم وظایف، هدف مشترک و … منجر به موفقیت کار تیمی آن‌ها شود. 

در انتهای دوره افراد به این دستاورد رسیدند که ممکن است با چه چالش‌هایی در تیم روبرو شوند، و در چه بخشی نیاز به بهبود فرآیندها دارند. 

شور و بازخورد مثبت شرکت‌کنندگان برای ما انرژی بخش بود و خوشحالیم که توانسیتم در خدمت دوستان خوبمان در انجمن مدیریت پروژه باشیم.

 

سرفصل‌های دوره: 

 1. شناخت تیم
 2. مزایا و معایب تیم
 3. ساخت تیم موفق
 4. اندازه تیم
 5. ابعاد تیم 
 6. مهارت‌های ارتباطی شامل گوش شنوا، بیان موثر، و نحوه صحیح بازخورد

 

انجمن مدیریت پروژه ایران