این دوره مختص شماست اگر، با چالشهای زیر روبرو هستید:

 • آشنایی با نقاط ضعف و قوت اعضا در تیم
 • ارزیابی تیم
 • شکست تیم
درخواست مشاوره رایگان

معرفی دوره مدیریت تیم

تیم سازی یکی از مهم ترین ابزارهای یک سازمان برای رسیدن به موفقیت است. تیم و گروه شاید در دید اول به یک معنا باشند، اما در واقعیت یک دنیا تفاوت بین آنها وجود دارد. تیم به معنی مجموعه ای از افراد است که در کنار یکدیگر برای رسیدن به یک هدف خاص تلاش می‌کنند، در انجام کارها با یکدیگر هماهنگ هستند و به یکدیگر کمک می‌کنند تا سازمانی که در آن فعالیت می‌کنند به اهداف خود برسد.

حال آنکه گروه به مجموعه ای از افراد گفته می‌شود که در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند، هر کس سمت مخصوص به خود را دارد، در بین اعضای مجموعه چیزی به نام هماهنگی وجود ندارد، هر کس کار خود را بدون اینکه به دیگران توجه کند و تعاملی با آنها داشته باشد، انجام می‌دهد و در نهایت کمکی هم به دیگران نمی‌کند. حال قصد ما از این تعریف مختصر و مفید این موضوع است که تبدیل کردن یک گروه به یک تیم و دمیدن روح تیمی در مجموعه کارکنان، یکی از اساسی ترین و مهم ترین مسائلی است که می‌بایست در سازمان ها انجام گردد.

در راستای مهارت مدیریت تیم، مدیران باید بدانند که افراد تیم در چه نقشی بهترین عملکرد را خواهند داشت. لذا افراد تیم، قبل از دوره تست بلبین را می زنند تا در حین دوره به نقاط ضعف و قوت نقش خود در تیم آشنا شوند. بعلاوه آنها قادر خواهند بود نقش اعضای تیم را در مدل بلبین تشخیص دهند.

هدف از تیم سازی در سازمان چیست ؟

 • هر سازمان یک هدف والا را دنبال می‌کند و برای رسیدن به آن به یک تیم قوی و قدرتمند نیاز است. دوره سازماندهی و تیم سازی مجموعه ای از مهارت ها را به شما آموزش می‌دهد که شما با استفاده از آنها می‌توانید افرادی که در مجموعه شما مشغول به کار هستند را سازماندهی نموده و با انجام تکنیک های مختلف و دمیدن روح تیمی در آنها با استفاده از راهکارهای متعدد، آنها را تبدیل به یک تیم کنید که برای هدفی که شما برای سازمان خود در نظر گرفته اید، فعالیت نمایند.
 • تیم سازی یکی از مهم ترین اموری است که مدیران سازمان ها باید در دستور کار خود قرار دهند. آنچه در این دوره به دانش پذیران محترم تدریس می‌شود مجموعه ای از مهارت ها، تکنیک ها و راهکارهایی است که با فراگیری و به کار بستن آنها می‌توان مجموعه کارکنان را به یک تیم سازمان یافته تبدیل نمود و آنها را تبدیل به یک تیم با یک هدف مشخص کرد. دوره سازماندهی و تیم سازی مدرسه کسب و کار آیا توسط مهندس حامد حیدری تدریس می‌گردد که خود یکی از برترین مدیران کشور است و تیمی را در کنار خود تشکیل داده که عملکرد آنها زبانزد خاص و عام است.

مزایای دوره سازماندهی و تیم سازی

یکی از مهم ترین مزیت های این دوره این است که خانم مریم حنطوش زاده تمام تجربیات خود در زمینه تیم سازی را در کنار تعاریف آکادمیک و مهارت های کاربردی به شرکت کنندگان منتقل می‌کند که استفاده از این حجم از دانش و تجربه در کنار یکدیگر می‌تواند بهترین مجموعه علمی را تشکیل دهد تا برای دانش پذیران مفید واقع گردد.تیم سازی نیازمند انجام امور مختلف و پیاده سازی تکنیک های خاصی است که اگر به درستی انجام بپذیرند بهترین نتیجه را برای سازمان شما در پی خواهند داشت.

 • در این دوره منحصر به فرد ابتدا معانی، مفاهیم و تعاریف سازماندهی و تیم سازی تدریس می‌شود تا برای دانش پذیران، ماهیت و ضرورت تیم سازی مشخص گردد. پس از آشنایی اولیه با این مفاهیم، نوبت به آشنایی با مولفه های سازماندهی در کنار آشنایی با انواع تیم و مهم تر از آن تکنیک های تیم سازی می‌رسد.

در ادامه مباحث این دوره، خانم حنطوش زاده بصورتی عمیق تر وارد بحث تیم سازی می‌شود و اصول و راهکارهای تبدیل کردن یک گروه از کارکنان به یک تیم واقعی را به شرکت کنندگان آموزش می‌دهد. در این مرحله از آموزش های این دوره نوبت به بالا بردن مهارت های شرکت کنندگان در بحث تیم سازی می‌رسد که بصورت کاملا عملی و کارگاهی انجام خواهد پذیرفت. یکی از مهم ترین اموری که برای تیم سازی بهتر، می‌بایست در نظر داشت شناخت خود سازمان و تک تک کارکنان است که از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر شما با ویژگی های اعضای تیم خود آشنایی نداشته باشید نمی‌توانید گام های مهم و تاثیر گذار در راستای سازماندهی آنها بردارید.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در این دوره تدریس می‌شود این است که چطور می‌توان جلوی گروه سازی را در سازمان گرفت و اگر گروه هایی در سازمان تشکیل گردید چطور آنها را به سوی تیم شدن پیش برد. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و موردی است که در دنیای واقعی سازمان ها اتفاق می‌افتد و باید در این باره آموزش دید. این دوره در واقع یک دانشگاه بزرگ برای مدیرانی است که به دنبال تشکیل یک تیم حرفه ای هستند تا بتوانند به سوی اهداف خود پیش بروند.

مخاطبین دوره مدیریت تیم

مدیران کسب و کارها

 • تیم سازی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مهارت هایی است که مدیران و سرپرست های سازمان ها باید درباره اش آموزش ببینند

کارکنان سازمان ها

تمام کارکنان سازمان ها می بایست با معانی تیم و اهداف آن آشنایی پیدا نموده و اطلاعات خود را در آن باره افزایش دهند

افرادی که علاقمند هستند در آینده وارد حوزه مدیریت سازمان ها بشوند

افرادی که می خواهند در آینده وارد حوزه مدیریت کسب و کارها بشوند باید با مفاهیم و اصول تیم سازی آشنایی پیدا کنند

سرفصل ها

آشنایی با مفهوم تیم : تفاوت تیم و گروه ، طول عمر تیم، فتار تیمی،تیم موفق،عوامل شکست تیم

  مدل های رفتار تیمی بلبین

   آشنایی با 9 مدل رفتاری بلبین در تیم

    تعیین مدل رفتاری خود

     آشنایی با نقاط ضعف و قوت خود در تیم

      ارزیابی تیم خود براساس بلبین

       روش مدیریت اعضای تیم

        "*" indicates required fields

        نام*
        این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

        تماس با ما


        در جهت گرفتن مشاوره های لازم لطفا فرم مقابل را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.

        شیوه برگزاری

        – طول دوره: 8 ساعت

        – امکان برگزاری یک جلسه دو ساعته کوچینگ گروهی، پرکردن پرسشنامه ها و بحث های گروهی قبل از کلاس برای آمادگی افراد و نیاز سنجی دقیق تر وجود دارد.

        – امکان برگزاری دوره به صورت حضوری و غیرحضوری

        – کلاس به صورت کارگاهی با تمرین ها، بازی های گروهی، قیلم های مرتبط و تحلیل آن و…متناسب با بستر فضای حضوری و غیرحضوری برگزار خواهد شد .

        – در پایان هر جلسه تمرین هایی برای طراحی یک برنامه توسعه فردی ارائه خواهد شد.

        – جهت فالوآپ دوره، امکان برگزاری یک جلسه 3 ساعته برای مرور و بررسی میزان یادگیری و اثربخشی شرکت کنندگان وجود دارد

        Image

        در صورتی که مطمئن نیستید کدام بسته مناسب شماست، نگران نباشید! من در کنارش شما هستم تا بهترین خدمات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

        سرویس های و خدمات قابل ارائه

        Services

        تجربه مشتریان قبلی

        Customers Experience