یونیلیور، تولید محصولات بهداشتی

دوره آموزش مهارت‌های رفتاری دیسک شرکت یونیلیور

23 مردادماه 1401 طول دوره: 8 ساعت

این دوره با همکاری گروه رادمان برای مدیران و کارمندان مالی شرکت یونیلیور اجرا شد.

اما تفاوت این دوره با دوره‌های دیگر ما، درخواست بازی‌ها ‌و فعالیت‌های مرتبط با موضوع دوره بود. این دوره برای ما یک دوره دوست داشتنی و چالش برانگیز بود. ما برای این دوره دست به کار شدیم و از هنر کاغذ و تا و یا به اصطلاح اوریگامی، استفاده کردیم. سه فعالیت به صورت تک‌نفره، گروهی در گروه‌های مشابه مدل‌های رفتاری و گروه‌های ترکیبی از همه مدل‌های رفتاری طراحی کردیم تا افراد این فرصت را داشته باشند خودشان را با تئوری‌هایی که یادگرفتند به چالش بکشند و در قالب بازی در مفاهیم عمیق شوند.

بعد از تلاش‌های بسیار و چندین بار تغییر در برنامه، در نهایت این فعالیت‌ها رو برای آقای Subhodeer ، مدیر هندی و خوش‌ذوق پرزنت کردیم و به مرحله‌ی اقدام رسیدیم. دوره با چالش‌های بسیار و البته دوست داشتنی برگزار شد و خستگی ما با بازخوردهای مثبت شرکت‌کنندگان که دوره را موثر می‌دانستند در رفت. یکی از بازخوردهای مثبت این بود که ترکیب مفاهیم DISC و اوریگامی، دوره را برایشان شیرین و قابل درک کرده بود. درنتیجه گذر زمان را متوجه نشده بودند و در نهایت پرونده این دوره دوست داشتنی با خاطرات شیرینش بسته شد.

چرا اوریگامی؟

اوریگامی هنر هدفمند تا زدن کاغذ است که مرحله به مرحله پیش ‌می‌رود. اگر در انجام هریک از مراحل دقت کافی وجود نداشته‌ باشد به نتیجه نخواهد رسید! در این بازی‌ها تفاوت مدل‌های رفتاری و نقاط ضعف و نقاط قوت افراد به خوبی نمایان می‌شد، برای مثال در بازی اوریگامی فردی شرکت‌کنندگان متوجه اهمیت سرعت تا زدن و به نتیجه رسیدن سریع در افراد با مدل رفتاری D شدند.

سرفصل‌های دوره:

  1. شناخت مدل‌های رفتاری خود و دیگران در دیسک
  2. شناخت نقاط قوت رفتاری خود و دیگران
  3. شناخت نقاط قابل بهبود رفتاری خود و دیگران
  4. نحوه تعامل با هر مدل رفتاری
  5. نحوه تحلیل گزارش دیسک

یونیلیور